Ranking desek do pływania SUP do 1500 złotych

kobieta na desce SUP na morzu

Aby pomóc Wam wybrać najlepszą deskę SUP do 1500 złotych, przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli dostępnych w tym przedziale cenowym. W naszym zestawieniu znajdziecie deski o różnych rozmiarach, kształtach i przeznaczeniach, dzięki czemu łatwiej będzie Wam znaleźć sprzęt odpowiedni do oczekiwań.

W tym artykule znajdziecie także szczegółowe opisy wybranych przez nas modeli, dzięki czemu dowiedziecie się o ich właściwościach, zaletach oraz wadach. Dzięki temu będziecie mogli dokonać świadomego wyboru i cieszyć się najlepszą deską do pływania SUP.

Ranking został przygotowany przede wszystkim z myślą o początkujących osobach, jeśli jakieś informacje będą niejasne wówczas zachęcamy do przeczytania naszego artykułu – Jaką deskę SUP wybrać? – tymczasem zapraszamy do lektury!

Deski SUP do 1500 zł – Nasze rekomendacje

Enero 275X76X10 Biało-zielona

Nazwa modelu: ENERO

Kształt: Allround

Maksymalna waga użytkownika: 85 kg

Długość całkowita: 275 cm

Szerokość: 76 cm

Grubość: 10 cm

Waga: 6.4 kg

Wiosło w zestawie: Tak

Krótki opis:

Pompowana deska SUP firmy ENERO to budżetowa pozycja, która będzie nadawać się wyśmienicie na stawianie pierwszych kroków w tym sporcie. Kształt deski Allround zapewni jej stabilność, a dla użytkownika komfort w nauce. Prezentowany rozmiar deski wynosi 275 centymetrów długości co według producenta skierowany jest dla osób o wadze maksymalnej wynoszącej 85 kilogramów. W zestawie znajdziemy aluminiowe wiosło trzyczęściowe, zdejmowaną płetwę, zestaw naprawczy, torbę transportową oraz ręczną pompkę wysokociśnieniową.

Zalety i wady:

Enero 320X76X15 Biało-czerwono-czarna

Nazwa modelu: ENERO

Kształt: Touring

Maksymalna waga użytkownika: 145 kg

Długość całkowita: 320 cm

Szerokość: 76 cm

Grubość: 15 cm

Waga: 8.2 kg

Wiosło w zestawie: Tak

Krótki opis:

Kolejna propozycja deski SUP marki ENERO, tym razem znacznie dłuższa i dlatego przeznaczona jest dla osoby cięższej o wadze nawet do 145 kilogramów lub dwóch osób, które chcą skosztować tego sportu w parze. Dmuchana deska SUP typu Touring nadawać będzie się świetnie na spokojne lub lekko falujące zbiorniki wodne. Ponownie w zestawie znajdziemy aluminiowe wiosło składane, pompkę wysokociśnieniową, zestaw naprawczy oraz plecak.

Zalety i wady:

Gymrex GR-SPB300C Różowa

Nazwa modelu: Gymrex

Kształt: Allround

Maksymalna waga użytkownika: 100 kg

Długość całkowita: 300 cm

Szerokość: 80 cm

Grubość: 14 cm

Waga: 10.5 kg

Wiosło w zestawie: Tak

Krótki opis:

Nadmuchiwana deska SUP firmy Gymrex w kolorze różowym to świetna alternatywa dla desek firmy opisywanej powyżej. Wymiary deski pozwalają na utrzymanie użytkownika o wadze do 100 kilogramów, a kształt deski typu Allround zapewnia jej stabilność nawet na lekko wzburzonej wodzie.

To co wyróżnia tę ofertę to bogate wyposażenie dodatkowe, gdyż mówimy tu o:

  • dużej ruchomej płetwie
  • zestawie naprawczym
  • plecaku
  • smyczy na stopę
  • wysokociśnieniowej pompie ręcznej z manometrem
  • małych płetwach (2 szt.)
  • macie EVA
  • uchu holowniczym
  • pierścieniu 4 D

Zalety i wady:

Gymrex Adventure Line 120 Kg

Nazwa modelu: Gymrex

Kształt: Touring

Maksymalna waga użytkownika: 120 kg

Długość całkowita: 365 cm

Szerokość: 71 cm

Grubość: 15 cm

Waga: 10.2 kg

Wiosło w zestawie: Tak

Krótki opis:

Najdłuższa z opisywanych w tym zestawieniu desek to model ponownie od marki Gymrex, tym razem o kształcie Touring. Wytrzymuje ona obciążenie na poziomie 120 kilogramów, przystosowana do pływania po brzegach rzek, jezior, mórz lub oceanów co świadczy o jej uniwersalności. W zestawie oczywiście znajdziemy wiosło podwójne oraz pompkę. Dodatkiem do zestawu są półkola metalowe w ilości 4 sztuk, smycz na nogę, zestaw naprawczy i plecak. Przy użyciu pompki znajdującej się na wyposażeniu osiągnięcie właściwego ciśnienia w desce zajmie nam około 5 minut. Na przodzie deski umieszczone zostały elastyczne linki służące do przymocowania plecaka lub butelki co zwiększa komfort podróży po zbiornikach wodnych.

Zalety i wady:

Aqua Marina Vapor 10'4" 315cm

Nazwa modelu: Aqua Marina

Kształt: Allround

Maksymalna waga użytkownika: 140 kg

Długość całkowita: 315 cm

Szerokość: 79 cm

Grubość: 15 cm

Waga: 8.5 kg

Wiosło w zestawie: Tak

Krótki opis:

Ranking desek zamyka polecany przez nas model od producenta Aqua Marina. Zbierająca masę pochlebnych opinii deska SUP Aqua Marina Vapor przeznaczona jest głównie dla osób początkujących oraz rekreacyjnie pływających po zbiornikach wodnych. Waga deski to 8.5 kilograma, wykonana została w technologii Drop Stitch Light co czyni ją wyjątkowo wytrzymałą i sztywną po napompowaniu. W zestawie znajdziemy regulowane wiosło, plecak, pompkę, płetwę i smycz na stopę. Deska jest znajduje się na granicy budżetu, lecz wiąże się z tym również o wiele większa jakość wykonania i użytych materiałów. W naszej opinii jest to najlepsza deska SUP do 1500 złotych.

Zalety i wady: